Yürütme Kurulu Toplantısı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

     Sancaktepe Belediyesi İmar Müdürü Ömer Yazıcı ve Bilgi İşlem Müdürü Mevlüt Yeşiloğlu’nun katıldığı toplantıda İmar ve Ulaşımla ilgili planlar ve çalışmalar görüşüldü.
     İmar Müdürü Ömer Yazıcı toplantıda Yürütme Kurulu üyelerine ilçenin imar durumu ve planlarının genel durumu ile alakalı bilgi verdi. Şu anda Samandır’a kışlasına yapılması planlanan 4200 yataklı Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi hakkında bilgi veren Yazıcı, bu hastanenin yapımı ile birlikte ilçede 80.000 ile 100.00 kişilik bir nüfus yoğunluğu olacağı ve bu nüfus yoğunluğunu azaltmak için yapılan ulaşım projeleri hakkında bilgi verdi.Ömer Yazıcı ayrıca Sancaktepe’de garı olacak olan İstanbul Ankara Hızlı tren projesi ve diğer ulaşım projeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi.
     Bilgi İşlem Müdürü Mevlüt Yeşiloğlu ise İlçemizin ulaşımı ile alakalı bilgiler verdi. Yeşiloğlu konuşmasında ilçemizdeki metro hattından, otobüs ve minibüs hatlarına, yapımı planlanan yollara ve Anadolu yakasının en büyük ve en fonksiyonel projesi olan Sancaktepe Trafik Eğitim Parkı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Program yürütme kurulu üyelerinin görüş ve soruları ile sona erdi.