Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel, Sancaktepe’de anıldı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu vefatının 44’ünci yılında Sancaktepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bir programla anıldı. Anma etkinliğinin yanında düzenlenen Aşıklar Şöleni’nde seslendirilen Aşık Veysel’e ait parçalar sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Sancaktepe Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında vefatının 44' üncü yıldönümünde halk ozanı Aşık Veysel' i anma ve Aşıklar Şöleni programı düzenlendi. 21 Mart Salı günü Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi' nde düzenlenen anma gecesine Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ile Sancaktepeli vatandaşlar katıldı.

Sahneye çıkan âşıklar güzellemeleri, koçaklamaları, atışmaları ile katılımcılara sazlı sözlü keyif dolu anlar yaşattı.

Anma gecesinde konuşma yapan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, "Geleceği düşünerek bugünü yaşamak, bugünü yaşarken de insan sevgisini öne almak gerekir. Çünkü 'Yaratılanı severim yaratandan ötürü' ifadesini kullanan değerli üstadımız büyük zat Yunus Emre'nin o güzel sözüne her zaman sahip çıkıp sadık kalmak zorundayız. İnsanlar yaratılmışların en mükemmelidir. Onun için Allah'ın yarattığı insanlara güzel gözle bakmak tebessüm etmek onlara tatlı dilde ifadelerde bulunmak yaratana olan saygının gereğidir. Ülkemizde 80 milyon insan beraber yaşıyoruz. Biraz sonra saygı değer Aşıklar sazın teline vururken gönülleri yumuşatacak. Tüm Dünya insanları buradaki değişlere kulak verse ne dövüş olur ne kavga olur. Ne çekişme olur ne fitne olur. Toplum da barışık olur devletler de barışık olur. Onun için şairlerden, edebiyatçılardan, ozanlardan o yönüyle istifade etmemiz lazım" dedi.