Tüketici Hakları Paneli Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Panele Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, Sancaktepe Tüketici Hakem Heyeti Başkan Yardımcısı Nevzat Kalkan, Sancaktepe İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Gıda Mühendisi Olcay Türken ve Kent Konseyi Tüketici ve İnsan Hakları Çalışma Grubu Sekteri Av. Kader Güneş panelist olarak katıldılar.

Genel olarak Tüketici Hakları hakkında yapılan konuşmaların ardından Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü’nün kutlama haftası olmadığını, geçen bir yılın değerlendirme süreci olduğunu hatırlattı.  Sancaktepe İlçe Tüketici Hakem Heyeti Başkan Yardımcısı Nevzat Kalkan ise Sancaktepe ilçesinde kapıdan yapılan satışlara dikkat çekti.

Panelde bir konuşma  yapan Kent Konseyi Başkanı İsmail Karabiber;“Tüketici hakları haftası dolayısıyla tüketici ve insan hakları çalışma grubumuzun düzenlediği, Basın Yayın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’müzün proje ortağı olduğu panelimize halkımızın ilgisi bizleri mutlu etti. Kent Konseyi olarak halkımızı bilinçlendirme adına projelerimiz devam edecektir. Kent konseyimizin projelerine destek veren Sancaktepe Belediye Başkanımız İsmail Erdem’e teşekkür ediyorum. Kent Konseyimiz yerel yönetim anlayışımızda yeni bir kavram. Bu kavramı herkese her kesime anlatmalıyız. Kent konseyleri yerel yönetimlerin halka açılımıdır. Halkın yönetime katılarak Yönetim anlayışını yönetişime dönüştürmesidir’ dedi.

Panel,  panelistlere yöneltilen sorulara verilen cevapların ardından sona erdi. Sancaktepe Kent Konseyi, tüketicileri bilinçlendirmek amacıyla 5 bin adet broşür bastırıp panele katılanlara ve halka dağıttı.