Sivas’lı Öğrenci Kardeşlerimize İstanbul Gezisi Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü, uzay yolculuğu sergisine katılan Sivas Merkez Kayadibi Ortaokulunun öğrencilerine ödül olarak İstanbul gezisi düzenledi.

Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İbb Çocuk Meclisi ve Kent Konseyi kardeş okul projesi kapsamında İstanbul’u ziyaret eden Sivas Merkez Kayadibi Ortaokul öğrencilerini misafir ettiler.

Öğrencilere İstanbul’da kaldıkları süre içinde İstanbul’un tarihi ve turistlik yerleri ile ilçemizin önemli yerleri gezdirildi.

Öğrencilere ilk olarak, Üsküdar Astronomi Müzesi, Rasathane ziyareti,1953 Çanakkale Panorama, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi ve Bilim Deney Merkezi gezdirildi.

İkinci gün ise İbb Çocuk Meclisi ev sahipliğinde, tarihi yarımada da Yerebatan Sarnıcı, Sultan Ahmet, Ayasofya ve 1453 Panorama Minyatürk gezisi düzenlendi.

Öğrencilerde gezide emeği olan başta Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem olmak üzere tüm herkese teşekkür ederek, "İstanbul’da unutulmaz bir üç gün yaşadık ve bu gezi, bizleri çok sevindirdi. Başta başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dediler.