Sancaktepe’de Gençler "İş’in Ehlinden" Öğreniyor Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin düzenlediği "İŞİN EHLİNDEN" programına konuk Mekik Motors Kurucusu Eyüp Ateş, gençlere bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

Samandıra Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik okulun toplantı salonunda gerçekleşen ve Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Hakan Çil ile birlikte gençlik meclisi üyelerinin de hazır bulunduğu söyleşiye öğrencilerin katılımı yoğun oldu.

20 Yaşında Mekik Motors firmasını kurup 2018 yılında ülkemizde yılın genç girişimcisi ödülünü kazanan, 4x4 karavan üretimi gerçekleştirip 35 ülkeye ihraç eden ayrıca Amerika'da tasarladığı Askeri Araç projesi ile tasarım yarışmasında ödül kazanma başarısı gösteren Ateş, gençlere yönelik bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.

Hayatın her aşamasında başarının asla tesadüf olmadığına dikkat çeken Ateş, mücadelenin ve çok çalışmanın önemine değinerek “Mücadele yapabilecek cesaretimizi hiçbir zaman kaybetmememiz lazım. Bunun için de kendimize güven duymalıyız. Hangi işi yaparsak yapalım, eğitim düzeyimiz ne olursa olsun ahlaki noktada bizi insan kılan değerlerden kopmadan önce işimizin hakkını vererek özümüzde doğru olmalıyız. Her yaptığımız üretim ülkemizin kalkınmasına birer basamaktır. Yaptığımız işi küçümsemeyelim. Mutlaka yaptığımız işin yerel ve milli ölçekte ülkemize katkısı vardır” şeklinde konuştu.