Sancaktepede, 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Her yıl 14 Martta kutlanan tıp bayramı sağlık çalışanları için büyük önem taşıyor. Başta ülkemizdeki sağlıkçılarının sorunları ve çözümlerinin konuşulduğu programlar; panel konferans, söyleşi şeklinde değişik organizasyonlardan oluşuyor. 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Sancaktepe’de düzenlenen akşam yemeği programında günün alam ve önemi hakkında bilgiler verildi.Gerçekleştirilen programda Belediye Başkanı İsmail Erdem, insan hayatının ve sağlığının önemini vurgulayarak,”Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisi; sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesidir. Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır.” dedi. Başkan Erdem, bu konuda en fazla görev ve sorumluluğun sağlık mensuplarına düştüğünü belirterek, “ Her şartta büyük özveriyle, heyecanla görev yapan, kendisini "insana hizmet" ilkesine adamış doktorların ve sağlık personelinin bütün çabası, insanların sağlığını korumaktır. Sağlık çalışanlarının birikimleri ve eğitimleriyle gösterdikleri gayretleri takdirle karşılıyoruz.” şeklinde sözlerine devam etti.

Sancaktepe’de sağlık adına yapılacak projelere kısaca değinen Başkan Erdem, sağlık ocaklarının sayısının artırılacağını söyledikten sonara “ 17 yıllık bir beklentiye son vererek ilçemizde hastane kurulması için ilk adımı atmış bulunuyoruz. Artık ilçe sakinleri sağlık hizmetinden faydalanmak için uzağa gitmek zorunda kalmayacak. 400 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sancaktepe’de kurulacak. Müjdesini vermek istiyorum ki hastanemizin ihalesi şuan itibariyle İl Özel İdaresi tarafından yapılmış durumda; önümüzdeki aylarda da, inşallah, inşaatı başlayacak.”şeklinde sözlerini tamamladı.

Sancaktepe İlçe Kaymakamı Necmettin Kalkan da yaptığı kısa konuşmada, “yaşamlarını insanlığa adayan ve zaman kavramını tanımadan değerli sağlık çalışanlarımız, halkımıza daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlama mücadelesi içindedirler. Bu saygın, kutsal ve şerefli mesleği seçen, kendisini insanlığa adayan ve zor şartlar altında fedakârca çalışan değerli hekimlerimizin ve bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım” dedi.
Gerçekleştirilen programa Sancaktepe Belediyeye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Necmettin Kalkan, İlçe Sağlık Grup Başkanı, Belediye Başkan Yardımcıları, ilçede bulunan doktor ve sağlık personeli katıldı.


Programa katılan sağlık personeline Başkan ve Kaymakam karanfil dağıttı.