Sancaktepe Kent Konseyi UCLG-MEVA Formuna Katıldı. Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı(UCLG- MEWA) Yönetim Kurulu ve Ortak Konsey Toplantısı, Sancaktepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kurtköy’de bulunan bir otelde gerçekleştirildi. Programa ev sahibi Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, UCLG -MEWA Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, UCLG -MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız, Yütürme kurulu üyeleri ile teşkilat üyesi belediyelerin temsilcileri katıldı.

İki gün boyunca süren olan toplantılarda yerel ve küresel konular ele alındı. Ayrıca üye Belediyeler fikir alışverişinde bulunarak tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

 Programda konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Hem bölgesel hem de küresel anlamda etkin bir yol üstlenen teşkilatımızın bu gücünü çalışmalara aktif olarak katılmasından ve oluşturduğumuz sinerjiden aldığına inanıyorum. Bugün buradaki katılım bu inancımı doğrular nitelikte. Bu anlamda tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. İki gün boyunca yapılacak toplantı ve forum neticesinde bölgesel ve küresel çapta toplumların karşı karşıya bulundukları sorunlara dair çözüm seçenekleri sunulacak. Yerel politikalar tasarlanacak.

Sancaktepe Belediyesi ayrıca UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nda, UCLG "Dünya Yönetim Kurulu Üyeliğine dünya genelindeki 114 , Türkiye’deki 5 üye belediyeden biri olarak  oy birliği ile seçildi.

Toplantıların ardından yurtdışından gelen misafirlere Boğaz gezisi düzenlendi. Gezide İstanbul’un tüm güzelliklerine rehber eşliğinde şahit olan misafirler İstanbul’un büyüleyici güzelliği karşısında hayranlıklarını gizleyemedi. Gezinin ardından akşam yemeğinde bir araya gelen UCLG-MEVA heyeti kendilerine gösterilen ilgiden ve misafirperverlikten ötürü Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’e teşekkürlerini sunarak ülkemizden ayrıldılar.