Sancaktepe Kent Konseyi Genel Kurulunu Yaptı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyinin 2.Dönem 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Belediye Başkanımız İsmail Erdem ve genel kurul üyeleri, meclisler, siyasi parti üyeleri, STK ‘ların katılımıyla 17 Haziran Cumartesi günü Sarıgazi Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını gercekleştiren Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız; “Sayın delegeler ve kıymetli davetlilerimiz katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim.  Projelere katkılarından dolayı Kent Konseyi yürütme kuruluna, meclislerimize, çalışma gruplarına, belediye başkan yardımcılarına, belediye birim müdürlerine, ilçe milli eğitim müdürlüğüne, halk eğitim  müdürlüğüne ve desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız İsmail Erdem’e teşekkürlerimi sunarım.2. Dönem 5. Genel kurulumuzun Sancaktepe’mize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Kentlerin geleceğe taşınması açısından kent konseylerine önemli görevler düştüğünü belirten Belediye Başkanımız İsmail Erdem, “Gelecekte karşılaşılması muhtemel sorunları şimdiden hesaplayıp, ona göre projeler üretmeliyiz. Gelişen, büyüyen kentlerin iyi yönetilmesi ancak, toplumun tüm kademelerinin yönetime katkı vermesiyle sağlanabilir. Çünkü kentlerin değerini en iyi o kentte yaşayanlar bilir. Kentin hızlı gelişme ve kalkınması için kim katkı yapacaksa, kimin bir fikri varsa bunlardan faydalanmak bizler için en büyük avantaj olacaktır” dedi. Başkan Erdem, kent konseyine verdikleri desteğin devam edeceğini sözlerine ekledi. 

Konuşmaların ardından Sancaktepe Kent Konseyi ve Sancaktepe Halk Eğitim merkezi işbirliği ile düzenlenen Arı Yetiştiriciliği, Emlak Danışmanlığı, İlk Yardım ve Yerel Afet Bilinçi kursuna katılan  kursiyerlere  katılım belgesi takdim edildi.