Sancaktepe Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nde Seçim Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Çocuk Meclisi yapılan Genel kurul Toplantısı ile Başkan ve Yürütme Kurulu üyelikleri için yeniden seçimler yaptı

Sancaktepe Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Başkan’ını ve Yürütme Kurulu'nu yeniden seçmek için 8 Aralık Çarşamba günü toplandı. Sancaktepe Belediyesi Genco Erkal Kültür Merkezi’nde Saygı Duruşu ve İstiklal
Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem bir konuşma yaptı.

Başkan Erdem, yaptığı konuşmada “Yöneticiler çocukların ekonomik, sosyal ve kültürel haklarını da korumakla yükümlüdürler. Bu amaçla Sancaktepe Çocuk Meclisi'ni oluşturduk. Bu meclis, sizlerin hayallerinizi hayata geçirebileceğiniz bir platform olacaktır. Sorgulayan bireyler olmanızda bu meclisin etkili olacağını düşünüyorum. Sizler bizlerin geleceğisiniz. O zaman şimdiden bu çoğulcu yönetim anlayışına sizlerin de katılması gerekiyor.” dedi. 

Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı İsmail Karabiber ise tüm meclislere olduğu gibi Çocuk Meclisi’nin çalışmalarına da sonuna kadar destek verdiklerini söyledi. Karabiber, salonu dolduran çocuklara seslenerek, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bu nedenle yapmak istediğiniz tüm faaliyetlerin destekçisiyiz.   Kent Konseyi’nde farklı etkinlikler yapıp yeni arkadaşlıklar edineceksiniz ve kendinizi geliştireceksiniz” diye konuştu.

Çocuk Meclisinde üye olup ilköğretim okulunu bitiren öğrenciler ve her eğitim öğretim döneminde okul temsilcilerinin değişmesi ve üyeliklerin boşalması nedeniyle yeniden yapılama gidildi. Bu nedenle Sancaktepe’deki ilköğretim okullarından 63 öğrencinin üyeliği ile çocuk meclisi yeniden oluşturularak çalışmalarına başladı.

 


Çocuk Meclisi Başkanlığı için 16 öğrenci aday oldu 3.tur oylamada 40 oy alan Burak Bayrak Çocuk Meclisi Başkanı oldu. Çocuk Meclisi yürütme kurulu üyeliklerine ise 5 asil ve 5 de yedek üye olmak üzere 10 üye seçildi