Sancaktepe Kent Konseyi 3. Olağan Toplantısı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.  Sancaktepe Kent Konseyi başkanlığına yeniden İsmail Karabiber seçildi. Yürütme kurulu seçimlerinin yanı sıra meclis ve çalışma guruplarının projeleri de görüşüldü.

Sancaktepe Kent Konseyi 3. Olağan Genel Kurulu, 30 Ocak 2011 Pazar Günü, Samandıra Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla yapıldı. Genel Kurul üyelerinin tamamına yakınının katıldığı genel kurulda Kent Konseyi Başkanlığı ve yürütme kurulu seçimlerinin yanı sıra meclis ve çalışma guruplarının projeleri görüşüldü. İsmail Karabiber, Sancaktepe Kent Konseyi başkanlığına yeniden seçildi.Kuruluşundan bu güne hizmetlerin tanıtıldığı kent konseyi tanıtım gösterimiyle başlayan genel kurulun açılış konuşmasını yapan kent konseyi Başkanı İsmail Karabiber; “Kuruluşumuzdan bu yana gönüllülük esasına dayalı konseyimizin tüm birimlerinde görev alan arkadaşlarıma, genel kurulumuzun tüm üyelerine Sancaktepe halkı adına teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımızda bizlere maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız bu hizmetlerimizde en büyük payı hak etmektedir. Birçok projemizin hayata geçmesi bizleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bundan sonraki projelerin hayata geçmesinde yine bize destek vereceğine inancımız tamdır.”dediProjelerin oylanmasından sonra genel kurula hitap eden Belediye Başkanı İsmail Erdem yapmış olduğu konuşmada;“Bu gün Sancaktepe’de farklı renklerin harmanladığı, fikir platformumuz olan kent konseyimizin seçimli genel kurulunu yapıyoruz. Bu genel kurulun herkesi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kent konseyleriyle halkın yönetime katılması, fikirlerini projelendirip yerel yönetime sunarak hayat bulmasının sağlandığı olanaklardan birdir. Bu vesileyle bu güne kadar birçok proje tarafımıza iletilmiş ve bunların birçoğu hayata geçmiştir. Biz halkımızın fikirlerine önem veren sivil inisiyatifin önemini her platformda savunan anlayışa sahibiz. Bundan sonra kent konseyimizin meclislerinden ve çalışma gruplarından gelen projelerine mekân, imkân ve zaman üçgeninde değerlendireceğimizden şüpheniz olmasın. Hizmetlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek yönetime başarılar diliyorum” dedi.Ardından divan kurulu başkanlığı seçimine geçildi..Kent Konseyi Divan Başkanlığına Halil Aydın, Katip Üyeliklere ise Av.Aynur Tekoğlu ve Rasim Ay seçildiler. Divan heyetinin oluşumundan sonra kent konseyi meclislerinin ve çalışma gruplarının proje sunumları oylanarak kabul edildi.3. Olağan Genel kurulda görüşülen 24 proje oylamaya sunuldu ve projelerin tamamı kabul edildi.Protokol konuşmalarından sonra Kent Konseyi başkanlığına tekrar aday olan İsmail Karabiber oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Yürütme kurulu üyeliklerine ise; İsmail Gürpınar, Ali Savaş, Murat Sarı, Muzaffer Kabakçı, Necati Erkek, Hüseyin Aktaş, Sadık Belkıs, Hıdır Bayak seçildi.