Sancaktepe Kent Konseyi 2. Dönem 1.Olağan Anasayfa - Basın Odası / Haberler

       SANCAKTEPE KENT KONSEYİ 2. DÖNEM 1.OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI; 07 ŞUBAT 2015 CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 15:00 DE SANCAKTEPE BELEDİYESİ GENCO ERKAL KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR
İSTİKLAL MARŞI VE SAYGI DURUŞUNDA DURULDU.        KENT KONSEYİN KURULUŞ GENEL KURUL SONRASI YAPILAN FAALİYETLER İLE İLGİLİ TANITIM FİLMİ SUNUMU YAPILDI.DİVAN BAŞKANLIĞINA KENT KONSEYİ BAŞKANI ALİ YILDIZ, KATİP ÜYELİKLERİ İÇİN YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ MEHMET İMAMOĞLU, MUSTAFA TEPE, KADIN MECLİS BAŞKANI NALAN BADIR,  ENGELLİLER MECLİSİ BAŞKANI ÖNAY ERTEKİN SEÇİLDİ.


KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI MECLİS VE ÇALIŞMA GRUPLARI TARAFINDAN HAZIRLANAN, 29 ADET EKLİ PROJENİN ÖZET ŞEKLİYLE DİVAN ÜYESİ SN. MUSTAFA TEPE TARAFINDAN OKUNDU. PROJELER GENEL KURULUN GÖRÜŞÜNE SUNULARAK MÜZAKERE EDİLDİ
VE BÜTÜN PROJELER OYLANARAK OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ.

  

           İLK OLARAK PROTOKOL KONUŞMASINI YAPMAK ÜZERE KENT KONSEYİ BAŞKANI SN. ALİ YILDIZ “SANCAKTEPE KENT KONSEYİ KURULUŞ GENEL KURULUNDAN BUGÜNE KADAR KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI YÜRÜTME KURULUNUN, TÜM MECLİSLERİN VE ÇALIŞMA GRUPLARININ OLUŞUMLARINI TAMAMLAMIŞTIR.
           TÜM BU ÇALIŞMALARDA EMEĞİ GEÇEN YÜRÜTME KURULU ÜYELERİNE, MECLİS BAŞKANLARI VE ÜYELERİNE, ÇALIŞMA GRUPLARI VE ÜYELERİNE, DERNEK, VAKIF, STK TEMSİLCİLERİNE, SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİNE, KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİNE, KENT KONSEYİ ÇALIŞANLARINA, KURULUŞUNDAN BUGÜNE KADAR KENT KONSEYİ ÇATISI ALTINDA GÖREV YAPAN HERKESE,ÖNCEKİ DÖNEM KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINI YAPAN SAYIN İSMAİL KARABİBER’E,AYRICA İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN FEYZULLAH ÖZCAN BEYE TEŞEKKÜR EDERİM.
             SANCAKTEPE KENT KONSEYİNİN BÜTÜN ÇALIŞMALARINDA DAİMA YANIMIZDA OLAN, BÜTÜN PROJELERE MADDİ MANEVİ DESTEK VEREN, GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARIMIZDA DA YANIMIZDA OLACAK OLAN SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN İSMAİL ERDEM BAŞKANIMIZA VE EKİBİNE ŞÜKRANLARINI SUNUYORUM.
             SANCAKTEPE KENT KONSEYİ OLARAK ÇALIŞMALARIMIZDA DAİMA KATILIMCI OLMAYA ŞEFFAF VE DEMOKRATİK OLMAYA ÇALIŞTIK. BUNDAN SONRADA AYNI GAYRET VE AZİMLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ.   
            ÇOK DEĞERLİ PROTOKOL, KIYMETLİ KONUKLAR VE DEĞERLİ KATILIMCILAR TEKRAR TEŞRİF EDEREK GENEL KURULUMUZU ŞEREFLENDİRDİĞİNİZ İÇİN HER BİRİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYOR ALACAĞIMIZ KARARLARIN SANCAKTEPEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM.”DİYEREK KONUŞMASINI TAMAMLADI.

          PROTOKOL KONUŞMALARINDA SÖZ ALAN SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN İSMAİL ERDEM “KENT KONSEYİ FAALİYETLERİYLE GÖZ DOLDURMAKTA, İLÇEMİZDE BİZİM GÖREMEDİĞİMİZ EKSİKLİKLERİ GÖREREK GÜNDEME TAŞIMAKTADIR.

               
        
  KENT KONSEYİNİN ÜRETMİŞ OLDUĞU PROJELER SANCAKTEPENİN GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR, HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR. SİZLERİN SUNDUĞU BU PROJELERDE BİZİM GÖREMEDİĞİMİZ VEYA PROJELERİN ÇOCUK GÖZÜYLE, ENGELLİLER BAKIŞIYLA, GENÇLİK ÇALIŞMALARIYLA, KADIN DÜŞÜNCESİYLE VE HER YÖNÜYLE TÜM KESİMLERİN DÜŞÜNCELERİ ALINARAK HAZIRLANMIŞ VE BUNDAN SONRAKİ AŞAMA BİZDE OLUP BU PROJELERİN TAMAMININ HAYATA GEÇİRİLMESİ İÇİN GAYRET GÖSTERECEĞİZ. TÜM BU ÇALIŞMALARI YAPAN BAŞTA KENT KONSEYİ BAŞKANI VE TÜM ÇALIŞANLARINA, ÖNCEKİ DÖNEM KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINI YAPAN SAYIN İSMAİL KARABİBER VE KENT KONSEYİNDE GÖNÜLLÜ OLARAK GÖREV ALMIŞ SANCAKTEPELİ KOMŞULARIMIZA, ÖZELLİKLE TEŞRİFLERİYLE BİZLERİ ONURLANDIRAN İSTANBUL MİLLETVEKİLLİMİZ SAYIN GÜRSOY EROL BEYE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.” DİYEREK KONUŞMASINI TAMAMLAMIŞTIR.        PROTOKOL KONUŞMALARINDA AK PARTİ İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL BEY SÖZ ALARAK,“SANCAKTEPE KENT KONSEYİNİN FAALİYETLERİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUM. YEREL YÖNETİMLER REFORMU İLE BELEDİYE KANUNUN KENT KONSEYLERİ KURULMASININ YASAL HALE GETİRİLMESİYLE BİRLİKTE GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPILMAKTADIR. GÜNÜMÜZDE SİVİL TOPLUMUN VE SİVİL İNİSİYATİFİN BU ÇALIŞMALARA KATILIMI ÇOK ÇOK ÖNEMLİDİR.” DİYEREK KONUŞMASINI TAMAMLADI.

 DİVAN BAŞKANI ALİ YILDIZ KATILIMCILARA TEŞEKKÜR EDEREK KENT KONSEYİNİN 2. DÖNEM 1. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINI KAPATMIŞTIR.