Sancaktepe Engelliler Meclisi Genel Kurulu Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyi Engelliler Meclisi genel kurulu Engelliler Derneği Başkanı Rukiye Yıldırım’ın ev sahipliğinde 11 Mayıs Perşembe günü gerçekleşti.

Engelliler Meclisi genel kuruluna; Belediye Başkanımız adına Başkan Yardımcısı Rıfkı Bektaş, Kent Konseyi yürütme kurulu ve Engelliler Meclisi üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız; “Sancaktepe’de yaşayan tüm Sancaktepe’liler için barış getirmesini, birlikte engellerin aşılması ortak fikir oluşturmak için genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum. Her insan engelli adayıdır. Engelli olmak hayattan kopma anlamını taşımaz. Önemli olan insan zihni, ruhu, fikri ile beraber birçok güzellikleri hayata geçirmek için projeler üretebilir. Çalışmalarımızda engelliler derneği ve rehabilitasyon temsilcileri ile istişare içerisinde faydalı hale dönüştüreceğiz.” konuşmasını tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Rıfkı Bektaş “Belediye Başkanımızın selamları var. Genel kurulumuz hayırlı olsun, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Sancaktepe Belediyesi olarak her zaman arkanızda olup, elimizden gelen desteği yapmaya devam edeceğiz”dedi.

Engelliler Meclisi başkanlığına Sabahattin Yıldız seçildi. Konuşmasında;“ beni göreve getirdikleri için Kent Konseyi başkanıma ve Engelliler Derneği başkanı Rukiye Yıldırım’a teşekkür ederim”.dedi.