Sancaktepe Darbeye Karşı Tek Yürek Anasayfa - Basın Odası / Haberler

          15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi, tüm yurtta olduğu gibi Sancaktepe’de de her kesimi sokağa döktü. Genci yaşlısı, esnafı öğrencisiyle tek yürek olan Sancaktepeliler, 7/24 demokrasi nöbetinde Samandıra Meydanını hınca hınç doldurdu Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali YILDIZ ve tüm Kent Konseyi Aileside Samandıra Kültür Merkezi nöbetlerinde tam kadro katılım sağlamıştır.


 

    
           Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz akşamının ardından sokaklara dökülen Sancaktepeliler, her akşam Samandıra Kültür Merkezi önünde bir araya gelerek sabahladı. Halkın gösterdiği duyarlılığa teşekkür eden Belediye Başkanımız  İsmail Erdem; “Halkımız vatanına, geleceğine, iradesine sahip çıktı. Bu ihanetin içinde olan tüm hainlere güzel memleketimizin sahipsiz olmadığını gösterdi. Şartlar ne olursa olsun biz ülkemiz gençlerinin geleceğine sahip çıkacağız. Milletin üzerine kurşun sıkmak gibi bugüne kadar olan darbelerde yaşanmayanları yaşatanları Allah’a havale ediyoruz. Bunu yapanlar bu devletin sınırları içinde Allah’ın izniyle cezalarını çekeceklerdir.” Dedi.


Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısyla 15 Temmuz gecesinden bu yana meydanları boş bırakmayan, ülkesine ve demokrasisine sahip çıkan Sancaktepelilere teşekkür eden Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem; “Devletine, vatanına, bayrağına, istiklalimize, milli irade ve demokrasiye sahip çıkarak 27 gün boyunca meydanlarda bir araya geldiğimiz yüzbinlerce komşumuza ve dostlarımıza şükranlarımı sunar canı gönülden teşekkür ederim” dedi. Nöbet sırasında vatandaşlar birbirlerine yardımcı olup, getirdikleri erzakları paylaştı. Darbe karşıtı tezahüratlar yapılırken Türk bayrakları ellerden düşmedi. Samandıra Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ara ara çalan mehter marşları, Dombra ve Mustafa Yıldızdoğan'ın "Ölürüm Türkiyem" şarkılarıyla demokrasi nöbetinin son gününe kadar coşkulu anlar yaşadı.