"Mutlu Kentimizin, Mutlu Çocukları" Projesi Tanıtım Toplantısı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özyeğin Üniversitesi ve Kültür Müdürlüğü ile birlikte yürütülen “Mutlu Kentimizin, Mutlu Çocukları” projesinin tanıtım toplantısı düzenlendi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Av. Şeyma Döğücü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Sancaktepe belediye başkan yardımcıları, ilçe genelindeki okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve yönetimlerinin katılımıyla Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız proje tanıtım toplantısının açılış konuşmasında Kent konseyinin milli eğitim müdürlüğüyle ortaklaşa yaptıkları projelere verdirmiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Fatma Ana Mutlu Evler koordinatörü uzman psikolog Fatma Ülger; Ortaokul çağındaki dezavantajlı çocuklara yönelik hayata geçirilen " Mutlu Kentimizin, Mutlu Çocukları" projesi kapsamında ilçemiz ortaokullarında eğitim gören öğrencilere yönelik seminerlerin 2017-2018 eğitim öğretim yılında başlandığını toplam 6 ortaokulda düzenlenen seminerlerin 2019 eğitim öğretimde de devam edeceğini bildirdi. Proje kapsamında dezavantajlı öğrencilere yönelik sosyal, sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklerin düzenlenmesi, bu öğrencilerin sağlıklı bireyler olarak sosyalleşmesinin ve yetiştirilmesinin hedeflediklerini bildirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, tüm projelerde ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak desteklerini her zaman sürdüreceğini ifade etti.

AK Parti Belediye Başkan adayı Av. Şeyma Döğücü konuşmasında; çocuklarımıza, gençlerimize faydalı olabilmek için hep birlikte elimizden geleni yapacağız dedi.

Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız, Av. Şeyma Döğücü ’ye Kent Konseyi projesi olan,"Peygamberime Mektubum Var" kitabı hediye edildi.