Kent Konseyi Gençlik Meclisinde 3. Olağan Genel Kurul Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Kent Konseyi Gençlik Meclisinde 3. Olağan Genel Kurul

Sancaktepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi 3. Olağan Genel Kurul Toplantısında yeni üyelerini belirledi. 

Sancaktepe Kent Konseyi Gençlik Meclisi Konsey Başkanı İsmail Karabiber ‘in çağrısı ile 28.12.2010 Salı günü Genco Erkal Kültür Merkezi salonunda 3. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.


Açılış ve yoklama yapılmasının ardından, 38 üyenin katıldığı toplantıya Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlandı Divan Heyetinin yerini almasından sonra, Kent Konseyi Başkanı İsmail Karabiber açılış konuşmasını yaptı. Karabiber, konuşmasında Sancaktepe Kent Konseyi’nin kuruluşundan bu yana 1,5 sene geçtiğini, bu zaman zarfında Kent Konseyi’nin kanun ve yürütmelik doğrultusunda çalışma organlarını kurduğunu, 2 adet olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirdiğini, bu toplantılarda birçok projenin kabul edilerek Sancaktepe Belediyesi’ne sunulduğunu ifade etti.

Toplantıda daha sonra Divan Başkan’nın aday taleplerini almasının ardından oylamaya geçildi. Yapılan gizli oylama ve sayım sonunda Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Asil Üyeliklerine; Murat Çağlar, Vedat Baldız, Ersan Top, Hüseyin Sevilay, Esra Çakmak seçildi.

Yürütme Kurulu Yedek Üyeliklerine ise, Gülizar Güngör, Alim Purtul, İlhami Başkara, Emre Uyar, Akın Uzunal seçildi.

Divan Başkanı İsmail Karabiber, Yürütme Kuruluna seçilen üyelere hayırlı olsun diyerek başarılar diledi.