Kent Konseyi 2.Dönem 6.Genel Kurulu Gerçekleşti Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Kent Konseyi 2.Dönem 6.Genel Kurulu Belediye Başkanımız İsmail Erdem’in katılımıyla gerçekleşti. Programa katılım yoğundu,  Sancaktepe Kent Konseyi kurucularından İsmail Karabiber, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Halk Eğitim Müdürü Halil Dede, Sancaktepe Belediye başkan yardımcıları, belediye müdürleri, muhtarlar, stk başkanları ve Kent Konseyi tüm meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Kent yaşamında, demokrasiyi ve uzlaşma kültürünü geliştirmek, şehrin ortaya çıkan sorunlarında çözüme yönelik temel stratejileri geliştirmek gibi çalışmaları olan sivil toplumun örgütlenmesi niteliğindeki kent konseyleri, kentin sesi olmaya devam ediyor. Kendi içindeki yapılanmaları ile yönetim kadrosu, çalışma şekil ve planlaması ile kent konseyleri gerçekleştirdikleri toplantılarla yürütüyor. Yaptığı başarılı çalışmalarla kamuoyunun dikkatini çeken Sancaktepe Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı 23 Aralık Cumartesi günü Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleşti

Kentlerin geleceğe taşınması açısından kent konseylerine önemli görevler düştüğünü belirten Belediye Başkanımız İsmail Erdem, “Gelecekte karşılaşılması muhtemel sorunları şimdiden hesaplayıp, ona göre projeler üretmeliyiz. Gelişen, büyüyen kentlerin iyi yönetilmesi ancak, toplumun tüm kademelerinin yönetime katkı vermesiyle sağlanabilir. Çünkü kentlerin değerini en iyi o kentte yaşayanlar bilir. Kentin hızlı gelişme ve kalkınması için kim katkı yapacaksa, kimin bir fikri varsa bunlardan faydalanmak bizler için en büyük avantaj olacaktır” dedi. Başkan Erdem, kent konseyine verdikleri desteğin devam edeceğini sözlerine ekledi. 

 Genel kurul üyelerine teşekkür konuşmasını gerçekleştiren Ali Yıldız; ”Kıymetli misafirlerimiz ve delegelerimiz, Kent Konseyimizin 6.Genel Kurulunu gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız. Görev aldığımız süre boyunca Kent Konseyi olarak bir çok projeyi hayata geçirdik tabi olarak bu projelerin hayata geçmesinde konseyimize destek olan Başkanımız Sayın İsmail Erdem’dir. Buradan huzurunuzda kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Genel Kurulun ardından Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi tarafından düzenlenen Arı Yetiştiriciliği ve Emlak Danışmanlığı kurslarında eğitim gören kursiyerlere sertifakaları düzenlenen törenle dağıtıldı.