İslamda Muharrem Ayının Önemi Programı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyi Muharrem ayı vesilesiyle “İslam’da Muharrem Ayının Önemi Programı” düzenledi. Hz. Hüseyin ve beraberindeki 72 kişinin Kerbela’da şehit edilmesinden dolayı her yıl Muharrem ayının son günü düzenlenen Aşure (matem) anma programı bu yıl Samandıra Kültür Merkezinde düzenlendi.

 İslam’da Muharrem Ayının Önemi Programına Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hasan KAMAL, Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali YILDIZ, Sancaktepe sivil toplum kuruluşları, cemevi yöneticileri, siyasi parti yöneticileri, kent konseyi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Kuranı Kerim ve Birlik Duası ile açıldı. Sancaktepe Kaymakamı Adnan ÇAKIROĞLU ve Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Ali YILDIZ günün önemine dair konuşma yaptı.

Tunceli Munzur Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. Coşkun Kökel, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, Marmara Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aça On Dokuz Mayıs Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. İbrahim Gül,Eskişehir Hacı Bektaş Veli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ergül Sivri;

“İslam Tarihinde Muharrem Ayının Önemi ve Alevi-Bektaşi İnancının İnançsal-Tarihsel Temelleri” adlı panelde konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından program mersiyelerin okunması ile devam etti.

Program sonunda katılan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı.