İBB’li Çocuklar 23 Nisan Meclis Özel Oturumunda Buluştu Anasayfa - Basın Odası / Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen meclis özel oturumunda bir araya geldi. Çocukları bu özel günde Başkan Mevlüt Uysal da yalnız bırakmadı. Günün anısına çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Uysal, tüm meclis üyelerine ve oturuma katılan çocuklara bisiklet hediye edileceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Meclis Salonu’nda gerçekleşen oturum, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda Çocuk Meclisi Başkanı Dilara Kıymaz ile birlikte 39 ilçeden 310 çocuk meclis üyesi yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da koltuğunu devrettiği Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yağmur Özer’le birlikte oturuma katılarak çocukları yalnız bırakmadı.

Sancaktepe Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Sait Faik Sezgin ve yönetimi katılım sağladı.

İstanbul’un Çocukları Festivalde Buluştu

İBB çocuk meclisi üyeleri daha sonra Yenikapı etkinlik Alanı’nda bulunan Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Çocuk Festivali’ne katıldı. Burada kurulan oyun alanlarında ve düzenlenen etkinliklere katılan çocuklar gün boyu doyasıya eğlendi.