Güvenli Anne-Babalık Programı Sertifika Töreni Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özyeğin Üniversitesi’nin ortak projesi olan “Güvenli Çember Anne Babalık” kursuna katılan kursiyerlere sertifika töreni, düzenlenen törenle verildi.

Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşen sertifika töreninde Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nalan Badır’da hazır bulundu.

Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde çalışmalarını sürdüren bir araştırma grubu tarafından gerçekleşen çalışmada  kişiler arası yakın ilişkiler ve bu kişilerin duygu, düşünce ve davranışlara etkisi ele alındı.

12-36 ay arası çocuk sahibi olan 100 anneye; Çocuğumun neye İhtiyacı var? Ona nasıl destek olabilirim? Neleri farklı yaparsam daha mutlu, sağlıklı ve başarılı olur? Gibi sorular soruldu.
Araştırmada ayrıca “Güvenli Çember Anne- Babalık" programına katılarak daha iyi bir anne olmak ister misiniz? Sorusuna evet cevabı veren annelere 200 TL’lik hediye çeki verildi.

6 ay süren Araştırmada sonunda  anne - çocuk   ilişkisini etkileyebilecek konular incelendi. Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız yaptı açıklamada “İlçemizde 1-3 yaş sahibi 100 anne ile yaptığımız araştırmada esas hedef  anne – çocuk ilişkisini olumlu yönde etkileyerek, çocukların gelişimine destek sağlamak. Bu araştırmada yer alan annelerin  çocuğu ile ilişkileri üzerinde farkındalık kazandıklarını düşünüyorum. Ayrıca ilçemizde bu araştırmaya katılan annelere ve Özyeğin Üniversitesine teşekkür ediyorum. Çünkü ülkemizde bu alandaki kısıtlı bilimsel araştırmaya değerli bir katkı sağladılar” şeklinde konuştu.