Engelli Meclisimiz Piknikte Buluştu. Anasayfa - Basın Odası / Haberler

ENGELLİLER     PİKNİKTE     BULUŞTU.

Sancaktepe Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile Kent Konseyi Engelliler Meclisinin ortaklaşa düzenlemiş oldukları ENGELLİ PİKNİĞİ 28 Mayıs cumartesi günü Samandıra Serdivan Restaurant yapıldı.

Sancaktepe’de yaşayan engelli vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte katıldığı pikniğe çok sayıda engelli vatandaşımız katıldı.

Belediye Başkanı İsmail ERDEM Engelli vatandaşlarımıza hitaben yaptığı konuşmasında  ‘’Toplumumuzun %10’nunun engelli vatandaşlarımız teşkil etmektedir. Bu azımsanacak bir rakam değildir.Belediye olarak her kesime hizmet vermeye çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızda ilçemizde seslerini duyurabilmeleri için Kent Konseyimizde Engelliler Meclisi kurduk. Bu meclis sizlerle ilgili projeler üretiyor ve bizde onları hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Ayrıca  ilçemizde Engelliler Derneği de kurulmuştur. Engelliler olarak sorunlarınızı ve ihtiyaçlarınızı dile getirmede yalnız değilsiniz. Engelliler derneği ve Engelliler Meclisi ilçemizde bu sahada büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Sizler emanetsiniz. Sizleri asla yalnız bırakmaycağız. Bundan emin diyerek konuşmasını tamamladı. Pikniğe Engellier Meclisi Başkanı Ferudun ÜNAL ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Adem BURAN’da katıldı.

Piknik adeta şölen havasında gerçekleşti. Animasyon gösterileri yapıldı.Engelli çocuklarımız doyasıya eğlendiği piknikte programın sonunda çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.