Engelli Meclisi Engelleri Aşıyor Anasayfa - Basın Odası / Haberler

SANCAKTEPE KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ OLARAK İSTANBUL’DA YAPILAN AVRASYA MARATONU’NA KATILDILAR. BU YIL 36.’SI YAPILAN, VODAFON’UN SPONSOR OLDUĞU ‘KITALARI BİRBİRİNE KAVUŞTURAN’ SLOGANIYLA YAPILAN DÜNYANIN EN ÖNEMLİ MARATONLARINDAN BİRİ OLAN AVRASYA MARATONU, HAFTA SONU İSTANBUL’DA YAKLAŞIK 150 BİNİ AŞKIN KİŞİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ.8 KM’DEN OLUŞAN ‘HALK YÜRÜYÜŞÜNE’ SANCEKTEPE KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ OLARAK KATILDIK. 

BU YIL REKOR KATILIMIN YAŞANDIĞI VODAFON AVRASYA MARATONU’NDA, SADECE KOŞU KATEGORİLERİNE 28 BİN SPORCU KATILDI. ‘HALK YÜRÜYÜŞÜ’ KATEGORİSİ İLE BİRLİKTE TOPLAM KATILIM SAYISININ 150 BİNİ GEÇTİĞİ TAHMİN EDİLMEKTE.
 “SENEYE YİNE ORADAYIZ !”
YÜKSEL İŞLEK: “YARIŞMADAN ZİYADE, ORADA BULUNMAK VE O GÜZELLİĞİ PAYLAŞMAK, O ANLARI YAŞAMAK ÇOK GÜZELDİ. FARKLI BİR DENEYİMDİ. ÖNÜMÜZDEKİ YILDA YİNE KATILMAYI, AYNI DUYGULARI TEKRAR YAŞAMAYI İSTİYORUZ.

SANCAKTEPE KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ OLARAK, “BÖYLE BİR ETKİNLİKTE İLÇEMİZİ TEMSİL ETMEK, TOPLUMDA ENGELLİLİK BİLİNCİNİ AŞILAMAK ENGELLİLERİN HAYITIMIZIN HER ALANINDA OLDUĞUNU GÖSTERMİŞ OLMAK,BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ. BİZİM AÇTIĞIMIZ BU YOLDAN UMUYORUM, SANCAKTEPE’DE YAŞAYAN TÜM ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ İSTİFADE EDER ENGELSİZ BİR SANCAKTEPE İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEGİZ .