Cumhuriyetin 96. Yılında 1000 “Cumhuriyet” Fidanı Toprakla Buluştu. Anasayfa - Basın Odası / Haberler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96. yıl dönümü nedeniyle Sancaktepe Belediyesi, Sancaktepe  Kent Konseyi ilçede bulunan site sakinleri ile birlikte güzel bir işe imza atarak, Paşaköy Bağlar Mevkii’nde 1000 fidanı toprakla buluşturdu.

29 Ekim Salı günü Paşaköy Bağlar Mevki’nde gerçekleşen etkinlikte 1000 fidan toprakla buluştu. Fidanların dikildiği alana ise Cumhuriyet Ormanı adı verildi. Katılımın yoğun olduğu etkinliğe Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları Av.Ümit Şahin, Yüksel Çelik, Kemal Ayyıldız, Ahmet Yılmaz, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, Sancaktepe Kent Konseyi Başkanı Hakan Çil, STK yöneticileri, muhtarlar, site sakinleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Av.Ümit Şahin yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in kuruluşunun 96.kuruluş yıldönümünde böylesine anlamlı bir program düzenledikleri için Sancaktepe Kent Konseyi ve site yöneticilerine teşekkür ederek “ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Anısına, 96.yıla özel her siteye, 96 fidan etkinliğimiz kapsamında toplam 1000 fidanı Sancaktepe Cumhuriyet Ormanı’nda toprakla buluşturacağız. Cumhuriyetimizin teminatı çocuklarımız gibi, büyüyen her fidanımız da Yükselen Türkiye’mizin simgesi olacaktır. Ülkesini kurtarmak için çabalamış bir milletin torunları olarak ülkeye sahip çıkmanın en iyi değerlerinden bir tanesi de ağaç dikmek olduğuna inanıyoruz. Bugün çok sevgili site sakinleri ve komşularımızda büyük bir heyecan içerisinde fidanları toprakla buluşturarak, hem kendi gelecekleri hem de kendilerinden sonra gelecek olan nesillere önemli bir miras bırakacaklarına canı gönülden inanıyorum. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum."şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, katılımcılar çocuklarla birlikte Cumhuriyet Bayramı'nın 96. Yıldönümü için 1000 adet "Cumhuriyet" fidanı dikti.