Çocuk Meclisimizin Okullar Arası ’’SES YARIŞMASI" Projesi Hayata Geçti Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Kent Konseyi Çocuk Meclisinin projesi olan okullar arası ses yarışması Sancaktepe Belediyesi ve Sancaktepe İlçe Millieğitim Müdürlüğü tarafından coşkulu bir kalabalığın önünde hayat geçirildi.

Türk Halk Müziği'nin daha geniş kitleler sevdirilmesi amacıyla gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler ,seslendirdği birbirinden güzel türkülerle izleyenlere Halk müziği ziyafeti sundu.Yarışmanın onur konuğu olan ve jüri üyeliği yapan Türk Halk müziği sanatçısı Yudum ve Türk Halk müziği sanatçısı Ekrem Ataer yarışmada birinciyi seçmekte zorlandı.
Samandıra Kültür Merkezi'nde  gerçekleştirilen Türk Halk Müziği Ses Yarışması'na  ilköğretim okullarından 38 öğrenci,  liseler'dende 45 öğrenci katıldı.İlköğretim okullarından13 öğrenci finale hak kazanırken ,ortaöğretimden ise 8 öğrenci finale adını yazdırdı.

Ses yarışması final programına  Sancaktepe Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı Hamdullah Arvas,Türk Halk Halk Müziği Sanatçısı Ekrem Ataer ,İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk ,Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar,Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Raşit Yıldız ,Sancaktepe Kent Konseyi Genel Sekreteri Adem BURAN,basın yayın çalışma grubu üyesi Selçuk ÜK ve çocuk meclisi üyeleri,belediye birim müdürleri,öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Protokol Konuşmalarından sonra THM Sanatçısı Yudum,THM Sanatçısı Ekrem Ataer,Müzik öğretmenlerinden Yeninur Ada ve  Fazilet Yaman'ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada öğrenciler birbirinden güzel halk türküleri seslendirdi, öğrencilerin sahne  performansına hayran kalan jüri üyeleri birinciyi seçmekte bir hayli zorlandı.

Türk halk müziği ses yarışmasında ilköğretim okulları arasında 1. Dilara Senemoğlu 2.i Tolga Budak 3. Bilge Karakaya oldu. Liseler arası kategoride ise 1.Sümeyye Cin 2. Ferda Demir 3.Umut Karacan oldu. Yarışmanın sonunda Sanatçı Yudum ve Ekrem Ataer izleyenlere Türk Hlak Müziği ziyafeti verdi. Yarışmanın birincileri ödüllerini 19 Mayıs Gençlik ve Spor Şöleni'nde Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail ERDEM'İN elinden alacak.