Çocuk Meclisi Üyelerinden Çanakkale Şehitliğine Ziyaret Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi yoğun geçen çalışma temposunun yanı sıra milli değerlerine önem vermeyi de ihmal etmiyor. Bu kapsamda Sancaktepe Kent Konseyi  Çanakkale savaşının geçtiği Gelibolu Yarımadası'nı görme fırsatı bulamamış çocuk meclisi üsyeleri için ücretsiz gezi düzenledi.

16 Ağustos 2017 Çarşamba günü  gerçekleşen ziyaret programına Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi çocuk meclisi üyeleri ve aileleri katıldı.

Rehber Yasemin Yılmaz eşliğinde geziye Eceabat’tan başlandı. Mecidiye Tabyası, Çanakkale deniz savaşının kahramanı Seyit Onbaşı heykeli, Güney Cephesi, Şahindere Şehitliği, Sergi Hastanesi ,Alcıtepe Salim Mutlu Özel Harp Anıları Koleksiyonu, 26.Alay ve Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Piyade Alayı, Kilitbahir, Çanakkale Şehitler Anıtı ve Conkbayır gibi önemli yerler gezildi.

.

Gezi hakkında bilgi veren Kent konseyi Başkanı  Ali Yıldız, 'Tarihimizde önemli bir yeri olan Çanakkale'nin gençlerimiz tarafından yerinde görülmesi, öğrenilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasını çok önemsiyoruz' dedi.

Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Çocuk Meclisi üyeleri ve aileleri ise Çanakkale Deniz Savaşı'nın yaşandığı yerleri ve şehitliği gezip, manevi atmosferden çok etkilendiklerini söyledi. Çocuk Meclisi üyeleri, kendilerine bu imkanı sunan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız’a teşekkür ettiler.