Çocuk Meclimiz B.Şehir Çocuk Meclisinde Anasayfa - Basın Odası / Haberler

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dılayısı ile Sancaktepe Kent Konseyi Çocuk Meclisimizin Yürütme Kurulu Üyeleri B.şebelediyesi özel Oturumuna katılarak İlçemizi temsil ettiler.

39 İlçeden üç yüzün üzerinde çocuğun katıldığı Çocuk Meclisi'nin oturum açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çocukların, ulusların yarını olduğunu belirterek, “Bizlerde sizin gibi çocukluk dönemi yaşadık. İnanıyorum ki sizler de size sunulan imkanları değerlerinize bağlı şekilde kullanacaksınız” dedi.Topbaş, bir ülkenin nüfusunun çok olmasının bir şey ifade etmeyeceğini ifade ederek, yetişmiş insan sayısı ne kadar fazlaysa, ulusun o kadar güçlü olacağını, bilgi çağında her çocuğun birbiriyle rekabet içinde olmasından dolayı çocukların en iyi dostunun kitaplar olduğunu söyledi.

Göreve gelmesinin ardından 2005 yılında Çocuk Meclisi kurduklarını anlatarak, “Biz, sizlerin bu sıralarda oturarak, geleceğe hazırlanmalarını arzu ettik. Bu meclis, kentin ve ulusun geleceği hakkında kararlar verilmesinde katkısı olacaktır. Çocuklar, hedeflerinizi büyük tutunuz. Büyük hayaller ve idealler kurun. Diğer insanların inanç dünyalarına saygı gösterin” diye konuştu. Başkan Topbaş, yılların çabuk geçtiğini ve çocuklara kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirterek, iyi arkadaşlar edinmeleri yçnünde tavsiyelerde bulundu.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan 23 Nisan Çocuk Meclisi Özel Oturumu, Topbaş'ın çocuklarla toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.