Başkan İsmail Erdem, Muharrem Orucu’nda Canlarla Bir Araya Geldi Anasayfa - Basın Odası / Haberler

Muharrem ayı münasebetiyle Sarı Saltık Cem Evi’ni ziyaret eden Belediye Başkanımız İsmail Erdem Muharrem orucunda Canlarla bir araya geldi.

2 Ekim Pazartesi günü gerçekleşen ziyarette Kent Konseyi Başkanı Ali Yıldız’da hazır bulundu.   Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail  Erdem yaptığı konuşmada , “Muharrem ayı Ehli-Beyit âşıkları olan Aleviler için çok önemli bir aydır. Bu Oruç ayıdır. Bu ay matem ayıdır. Bu ayda mümin canlar oruç ve matem tutarak ibadetlerini yerine getirirler” dedi. Başkan Erdem,  “10 Muharrem bugün büyük bir matem günüdür. İnsanlığın yaşadığı en korkunç günlerden biridir. Başta Sevgili Peygamberimizin koklamaya kıyamadığı çiçeği, biricik torunu Hz. Hüseyin olmak üzere, Kerbela’da şehit olan Ehl-i Beyt’i rahmetle anıyor, Allah hepimizi şahitliklerine mazhar kılsın diyorum’ şeklinde konuştu. Başkan Erdem, “ Bizler nasıl bugün Ehl- i Beyt sevdası, aşkı ile bir araya toplandıysak, tüm İslam âlemi de bu sevgi etrafında kenetlensin, farklı görüşler savaşmadan, şiddet kullanmadan tartışılsın, kimse kimseye kendi doğrusunu dayatmadan huzur ve güven ortamı tesis olunsun ve tabii İslam coğrafyasında dökülen kan sonsuza kadar dinsin” dedi. Başkan Erdem, “Bu duygu ve düşüncelerle, Hz. Hüseyin’i ve yanındaki İslam Şehitlerini rahmetle yâd ediyorum” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Cem evi yetkilileri ise Belediye Başkanı İsmail Erdem’i aralarında görmekten son derece mutlu olduklarını dile getirerek, “Başkanımız buranın yabancısı değildir. Kendisi her zaman yanımızda olmuştur. Böylesine anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ederiz” dedi.