Başkan Erdem, Sancaktepe Vizyon Projelerimizle İstanbul’un Parlayan Yıldızı Olacak Anasayfa - Basın Odası / Haberler

10 Nisan Pazar Günü Samandıra Kültür Merkezi’nde 2 yıllık hizmet değerlendirmesinde bulunan Başkan İsmail Erdem; “gayret ve çabamız Sancaktepe için, vizyon projelerle Sancaktepe İstanbul’un parlayan yıldızı olacak” dedi.
Sancaktepe’de gelişimin ve değişimin başladığını anlatan Erdem, insan merkezli yatırımla birlikte geleceğe dönük projelerden bahsetti.Prestij caddelerle birlikte ilçenin alt yapı noktasında hiçbir eksikliğinin kalmayacağını, bunun en güzel örneğinin Yenidoğan bölgesinin olduğunu, bölgenin sil baştan yeni alt yapısının oluşturulduğunu hak ettiği yatırımlara kavuştuğunu vurguladı.
Başkan Erdem, konuşmasının şu şekilde devam etti; “Sancaktepe hak ettiği kimliğine hızla kavuşuyor. Yeni yatırımlarla genç ilçemiz İstanbul’un yükselen değeri oluyor. Her alanda gözle görülen yatırımlarımızla ilçemizin değerine değer katıyoruz. Bölgemizin eksiliği olan kültür ve sanat merkezlerini yapımına başladık. Abdurrahman Gazi Mahallesi’ A.Gazi Türbesi’nin bulunduğu yere büyük Kongre Merkezi ve nikâh sarayı yapımına başladık. Şuan hafriyat çalışmaları hızla devam ediyor. Ayrıca buraya bölgenin en büyük kütüphanesi yapıyoruz. Burası modern çizgilerle birlikte Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden izler taşıyor. Kendi türünde örnek bir yatırım olacak. Bunun yanında Eyüp Sultan Mahallesi’nde Kültür Sanat, sporun birlikte yapılacağı kompleks yapımına başladık. Bunun da müjdesini buradan siz değerli Sancaktepeliler’e veriyorum. Akpınar ve Veysel Karani Mahallesi arasına eksikliği çokça hissedilen kültür merkezi ve spor solunun bir arada bulunduğu çok amaçlı kompleksin temelleri ise kısa sürede atılacak” dedi.Sancaktepe’de imar sorunu çözüldükten sonra ilçesinin İstanbul’un en değerli ve önem kazanan ilçesi haline geldiğini söyleyen Başkan İsmail Erdem, bunun yanında yeni yapılacak olan donatı alanları, yaşam merkezleri, prestij caddeleri, Safa ve Ortadağ Tepesi Sosyal Tesisleri ile Sancaktepe’nin gözde haline geleceğini vurguladı.
Sancaktepe’nin saygınlığının yükselerek artığının altını çizen Erdem; “Bölgemize kısa zamanda birçok okulun, parkın, donatı alanın, gençlik merkezinin, spor alanlarının, sağlık merkezlerinin halka sunulması ile Sancaktepe arzu edilen kimliğine kavuşuyor” dedi.


24 aylık hizmet tanıtım ve değerlendirme programlarına Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda Sancaktepeli vatandaş katıldı.