Arı Yetiştiriciliği Kursu Sertifika Dağıtım Töreni Yapıldı Anasayfa - Basın Odası / Haberler

           Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Arı Yetiştiriciliği kursu sertifika töreni Belediye Başkanımız İsmail Erdem’inde katıldığı törenle yapıldı.
          Beykoz İlçe Tarım Müdürü Dr. Bahri Işık tarafından verilen ve 2 ay boyunca toplamda 80 saat süren eğitim sonunda kursa katılan 176 kişi sertifika almaya hak kazandı.
          23 Mart Çarşamba günü Sarıgazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanımız İsmail Erdem, "Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi  ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nce ortaklaşa olarak düzenlemiş olduğumuz arı yetiştiriciliği kurslarımız başarı ile sona ermiştir. Bu kurslar neticesinde arıcılığın daha verimli yapılması hedeflenmektedir.” dedi
          Arıcılığın hızla gelişmekte olan bir sektör olduğunu, eğitim alan kursiyerler sayesinde bu alanda kaliteli üretim artışı olacağını kaydeden Başkan Erdem, verilen eğitimle birlikte arıcılık sektöründeki insanların bu işi bilinçli bir şekilde yapacağını ve kaliteli ürün ortaya koyacaklarını ifade etti.
Yapılan Konuşmaların ardından eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan 176 kişiye sertifikaları takdim edildi.